Przyjęcie urodzinowe dziecka – ciekawe inspiracje

Przyjęcie urodzinowe dziecka jest niezwykle ważnym i przydatnym wydarzeniem w jego życiu. Kontakt dziecka z rówieśnikami jest ważny, dlatego wyprawienie przyjęcia urodzinowego jest świetnym pomysłem. Jeżeli planujesz przyjecie urodzinowe swojego dziecka lecz brakuje Ci inspiracji – koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Zaproponujemy najlepsze rozwiązania tak – aby przyjęcie było jak najbardziej udane.

Co najlepiej jest odbierane przez dzieci?

  • Bal przebierańców – z pewnością jest to świetny pomysł dla niejednego dziecka. Dzieci bardzo lubią przebieranki, dlatego wszyscy na pewno będą zadowoleni. Będzie to również świetna zabawa dla dzieci – będą mogły próbować rozpoznawać się wzajemnie w przebraniach. Zawczasu przygotuj ubranka dla dzieci lub zaopatrz się w drobne akcenty jak maski, czapeczki, noski i inne atrybuty przebierańca.
  • Przyjęcie tematyczne – przyjęcie tematyczne bez wątpienia będzie bardzo ciekawą i jednocześnie edukacyjną formą spędzenia urodzin. Wypraw przyjęcie związane bezpośrednio z zainteresowaniami Twojego dziecka. Przygotuj zabawy i konkursy związane z tą tematyką. Na takiej imprezie każdy będzie bawił się przednio!
  • Przyjęcie domowe – nie wszyscy lubią wymyślne imprezy. Czasami dzieci cenią sobie spokojne i ciche miejsce jakim są domowe warunki. Wówczas zapewnij ciekawe rzeczy do jedzenia i picia – bez zbędnych dodatków i wydarzeń.
  • Księżniczki – Oczywiście pozycja tylko i wyłącznie dla córek i jej koleżanek. Nie od dziś wiadomo, że dziewczynki wręcz uwielbiają się przebierać w księżniczki i wróżki. Imprezę możesz wzbogacić o delikatny makijaż czy malowanie paznokci. Każdy na pewno będzie się świetnie bawił!
  • Superbohaterowie – jak można się domyślić jest to wersja tylko dla chłopców. Świat superbohaterów jest aktualnie bardzo popularny, a zostanie superbohaterem jest marzeniem niejednego chłopca. Na pewno będzie to również udana impreza.
  • Motyw aut – świetna opcja dla fanów motoryzacji, czyli raczej chłopców – ale nie jest to regułą! Można wymyślić tu zabawy typu wynajmowanie aut czy warsztat samochodowy.
  • Przyjęcie ze zwierzętami – będzie to impreza dla miłośników zwierząt. Jeżeli posiadasz w domu zwierzaczka, niech każdy zaproszony przyniesie swojego pupila – o ile oczywiście takiego posiada. Dowiedz się zawczasu co każdy zamierza przynieść. Nie każde zwierzaczki muszą się oczywiście lubić i warto to ustalić wcześniej!
  • Maraton filmowy – bardzo prosta, a zarazem interesująca alternatywa dla każdego. Wystarczą przysmaki i oczywiście dobre kino! Świetna opcja spędzenia wspólnego czasu na rozrywce filmowej. Na pewno każdy będzie zadowolony!

Co przygotować do jedzenia?

Dzieci lubią wszystko to co jest dla nich znane. Wybierają raczej lekki i proste przekąski. Dlatego zrezygnuj z gotowania wykwintnych dań. Postaw na kanapki z warzywami, ciasteczka, paluszki, placuszki czy naleśniki. Na pewno każdemu spodoba się takie rozwiązanie.  Więcej o tym znajdziesz na tym blogu http://blogzapetytem.pl/2018/01/12/przyjecie-dla-dzieci-pomysly-smaczne-kolorowe-dania-oraz-przekaski/  .

Nie zapomnij!

Pamiętaj, że przyjęcie urodzinowe dziecka to przede wszystkim dobry humor. Zapewnij im zabawy i konkursy, które umilą wspólnie spędzony czas. Oczywiście nie można zapominać o bezpieczeństwie. Cały czas miej na oczach maluchy tak, aby każdy wrócił cały do domu z niezapomnianego przyjęcia urodzinowego.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*