Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy stał się bardzo popularny w ostatnich latach. Ma na to wpływ przede wszystkim jego trwałość – jest to opcja bardziej trwała od tradycyjnego manicure. Poza tym jest to bardzo łatwy zabieg, który każda kobieta może wykonać samodzielnie w domu. Stan paznokci będzie w jak najlepszej kondycji nawet przez kilka tygodni. Poza tym środki potrzebne do jego wykonania są ogólnodostępne, a sam koszt jest niewielki. Nic więc nie stoi nam na przeszkodzie aby poznać – jak wykonać taki zabieg w domowych warunkach, krok po kroku.

1. Co będzie nam potrzebne?

Do przeprowadzenia takiego zabiegu będziesz potrzebować kilku niezbędnych rzeczy, bez których jego wykonanie będzie po prostu niemożliwe. Są to:

 1. pilnik,
 2. oliwa do skórek,
 3. lampa UV,
 4. baza hybrydy,
 5. kolor hybrydy,
 6. primer,
 7. odtłuszczacz,
 8. i kostka.

2. Jak wykonać zabieg hybrydowy?

 1. Wykonując wszystko krok po kroku musisz zacząć przede wszystkim od opiłowania swoich paznokcie wedle własnych preferencji.
 2. Następnie musisz odsunąć lub po prostu wyciąć skórki.
 3. Kolejnym krokiem będzie matowienie płytek Do tego używamy wcześniej wspomnianego bloku polerskiego, czyli kostki.
 4. Teraz należy oczyścić paznokcie z pyłu. Możesz to tego użyć środka odtłuszczającego. Jeżeli efekt nie będzie satysfakcjonujący to wówczas użyj primera.
 5. Przechodzimy do etapu docelowego. Teraz na oczyszczona płytkę paznokcia nałóż bazę i utwardź ją pod lampą UV. Trwa to około dwóch minut. Następnie nałóż wybrany kolor hybrydowy i również utwardź go pod lampą.
 6. Po tym wszystkim nakładamy lakier nawierzchniowy. Będzie on utrwaleniem hybrydy jak i nadaniem połysku. Tutaj również korzystamy z lampy UV przez dwie minuty.
 7. Ostatnim krokiem jest znowu użycie odtłuszczacza. Następnie nakładamy oliwkę i wpasowujemy ją w paznokcie i skórki. Uzyskany efekt utrzyma się przez 2-3 tygodnie. Po tym czasie będzie on wymagał uzupełnienia lub zmiany koloru.

3. W jaki sposób ściąga się hybrydę?

Zabieg ściągania rozpoczynamy lekkim spiłowaniem warstwy nawierzchniowej. Zamoczony wacik w płynie do usuwania hybrydy przykładamy do całek płytki paznokcia, owijamy folią aluminiową i czekamy około piętnastu minut. Po tym czasie odwijamy folię i zdejmujemy lakier. Do pomocy można tutaj użyć drewnianego patyczka lub po prostu pilnik. Nie wolno tutaj ściągać hybrydy przy użyciu siły, gdyż może to skutecznie uszkodzić naszą płytę paznokcia.

Jak widać proces nakładania hybrydy jest bardzo prosty i trwa maksymalnie kilkanaście minut przy odpowiedniej wprawie. Jeżeli chcesz się cieszyć świetną jakością paznokci – manicure hybrydowy jest jak najbardziej opcją dla Ciebie!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*