Makijaż permanentny – czy warto go robić?

Codzienny make-up każdej kobiety to przynajmniej kilkanaście minut. Nic więc dziwnego, że z biegiem czasu staje się on uciążliwy do codziennego wykonywania. Kosmetyka od dawna się rozwija dlatego i tutaj pojawiła się pomoc w postaci makijażu permanentnego. Jak się jednak okazuje ma on wiele zwolenniczek, ale również przeciwniczek. Tutaj dowiesz się czym jest makijaż permanentny, jakie są jego rodzaje i czy warto go stosować.

Czym jest makijaż permanentny

Jest to rodzaj zabiegu kosmetycznego, który utrzymuje się na twarzy kobiety nawet przez kilka lat. Używa się tutaj specjalne pigmenty, które wprowadza się pod trzecią warstwę skóry – oczywiście pod znieczuleniem miejscowym. Używana jest tutaj specjalna igła, a sam zabieg jest bardzo podobny do tatuowania. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z kosmetologiem, gdzie ustalane zostają indywidualne potrzeby każdej klientki. Ma ona bowiem ostateczny głos w sprawie estetyki samego makijażu. Istnieją tu jednak pewne przeciwwskazania. Makijaż permanentny nie jest zalecany w przypadku cukrzycy, żółtaczki, choroby i zapalenia skóry czy spojówek. Zabieg ten nie jest również zalecany kobietom w ciąży.

Rodzaje makijażu permanentnego

Rozróżniamy kilka podstawowych rodzajów tego zabiegu – które wiążą się z konkretną częścią twarzy kobiety. Makijaż permanentny brwi polega na trwałej ich regulacji jak i podkreśleniu. Pacjenta ma decydujący wpływ na kształt czy kolor brwi. Nie ma tu jednak zbyt dużej swobody, gdyż kolor powinien zostać dopasowany do koloru włosów. Do dyspozycji mamy również makijaż permanentny oczu. Tutaj do dyspozycji jest szeroki wachlarz możliwości, o którym decyduje oczywiście pacjentka. Podobnie jest w przypadku makijażu ust.

Czy warto zrobić makijaż permanentny?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie jest możliwa, gdyż zależy od indywidualnych możliwości i preferencji każdej kobiety. Możemy jednak przedstawić Ci podstawowe fakty związane z wykonaniem makijażu permanentnego.

Jeżeli chodzi o zalety to jest to oczywiście ogromna oszczędność czasu. Zwłaszcza jeżeli chodzi o cenne, poranne minuty. Możemy oszczędzić znaczną część czasu z rana, dzięki czemu możemy go poświęcić na inne cele – lub po prostu dłużej pospać. Poprzez taki zabieg kobiety są w stanie również skorygować drobne niedoskonałości urody. Kobieta jest w stanie pozbyć się wszelkich niesymetryczności lub innych wad urody. Makijaż permanentny świetnie sprawdza się u kobiet, który żyją w sposób aktywny. Jak wiadomo pot potrafi zmyć makijaż – dlatego świetna jest to opcja dla kobiet ćwiczących. Będzie również trafnym wyborem dla osób dużo podróżujących. Makijaż permanentny sprawdzi się również w przypadku kobiet, które walczą z różnymi alergiami na kosmetyki. Oczywiście o tutaj może pojawić się alergia, ale jest to mniej prawdopodobne.

Jeżeli chodzi o wady takiego rozwiązania to oczywiście jest to brak możliwości usunięcia takiego makijażu. Pozostaje nam jedynie czekać, aż efekty same znikną. Można tu użyć laser, lecz efekty nie są zbyt zadowalające. Poza tym sam zabieg jest dosyć bolesny, dlatego nie sprawdzi się w przypadku kobiet czułych na ból. Dodatkowo jest to również bardzo kosztowna usługa. Sam makijaż ust potrafi kosztować w granicy 1500 złotych. Na całą twarz możesz przygotować nawet 5000 złotych. Każda kobieta na zabieg reaguje inaczej, ale bardzo często na twarzy pojawia się zaczerwienienie i opuchlizna po zabiegu. Może być to niekorzystne dla wielu kobiet ze względu pracy czy innych. Minusem jest również konieczność wykonania zabiegu uzupełniającego po około trzech tygodniach.

Jak widać takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Na pytanie czy warto się na niego zdecydować musisz odpowiedzieć sobie sama. Oczywiście swój wybór skonsultuj z odpowiednim kosmetologiem.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*