Kilka pomysłów na zastosowanie pasków LED

Pomysłów na zastosowanie taśmy LED może być wiele. Wszystko zależy od naszej kreatywności. Mogą one spełniać rolę dekoracyjną, praktyczną lub obie naraz.

Wszystko zależy od naszego celu i wyobraźni. Paski LED są elastyczne, tanie, ekonomiczne i łatwe w montażu. Stąd ich duża popularność w obecnych czasach. Dzięki nim łatwo uzyskać wymarzony wystrój domu, a także poprawić bezpieczeństwo w naszym domu. Poniżej zostanie przedstawione kilka pomysłów, gdzie można wykorzystać taśmy LED.

Zastosowanie w korytarzu

W tym pomieszczeniu taśma LED jest użyta w bardziej praktycznej roli i może poprawić bezpieczeństwo w naszym domu. Możemy na przykład podświetlić nasze schody za pomocą taśm LED. Szczególnie warte są polecenia te samoprzylepne, które łatwo można przykleić do podstopnic. Można też wykorzystać specjalne listwy wykończeniowe (warto zadbać by były aluminiowe – pomagają odprowadzać ciepło). Należy pamiętać, że takie podświetlanie schodów eksponuje zanieczyszczenia, więc jeśli chcemy, aby takie oświetlenie pełniło rolę także dekoracyjną, to należy dbać o porządek.

Kolejnym takim kluczowym celem może być oświetlenie nocne korytarza. Może to być przydatne jeśli na tym korytarzu znajdują się drzwi do sypialni i łazienki jednocześnie. Można też wtedy zastanowić się nad kupieniem pilota do nich, aby móc je włączać w dowolnym momencie z dowolnego miejsca w domu.

Jeśli posiadamy lustra w korytarzu to także można je oświetlić za pomocą taśmy LED. Jest ona łatwiejsza w montażu niż tradycyjne kinkiety.

Sypialnia i garderoba

Sypialnia jet jednym z pomieszczeń, w którym spędzamy najwięcej czasu. Jest też kluczowym miejscem, które powinno nas uspokajać, więc światło w tym pomieszczeniu powinno być delikatne i klimatyczne.

Taśmą LED możemy podświetlić najważniejszy mebel w naszej sypialni, czyli łóżko. Można je podświetlić od dołu, aby posiadać dyskretne oświetlenie w nocy i otrzymać efekt zawieszenia w powietrzu. Można także podświetlić zagłówek łózka albo ścianę za nim. Może to stworzyć odpowiedni klimat podczas rozmów z partnerem/partnerką lub słuchania muzyki. Warto wtedy też zdecydować się na RGB, które pozwala na zmianę kolorów w zależności od sytuacji, nastroju czy poziomu zmęczenia.

Taśmami LED można zastąpić też tradycyjną lampkę nocną. Jeśli wybierzemy pasek LED z kontrolowaną mocą to łatwo możemy kontrolować moc oświetlenia za pomocą specjalnego pilota. Jeśli chcemy czytać książki to wybierzemy wtedy mocniejszą siłę oświetlenia. Jeśli nie potrzebujemy w danym momencie mocnego światła to możemy przestawić taśmę na mniejszą moc.

Garderoba. Dla większości kobiet jest to jedno z kluczowych pomieszczeń w domu. Czasami mamy duży problem z niewystarczającym oświetleniem w danym miejscu. Można to łatwo zmienić za pomocą taśm LED. W takim miejscu zazwyczaj przydadzą się mocniejsze taśmy z większym zagęszczeniem diod. Powinno to wystarczyć do naszej garderoby. Warto pamiętać o odpowiedniej barwie światła. Powinno być koloru białego z ciepłą lub neutralną barwą.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*