Jakie zabawki edukacyjne są dla dzieci najlepsze?

Dzieci już od najmłodszych lat są ciekawe świata i niezwykle szybko przyswajają wiedz. Dlatego ważne jest dostarczanie wszelkich bodźców zewnętrznych dziecku. Świetnym pomysłem okazują się zabawki edukacyjne, które nie będą tylko i wyłącznie zabawą – ale również nauką. Stymulują praktycznie wszystkie zmysły, przez co uczą dzieci logicznego myślenia i odpowiedniego reagowania na bodźce zewnętrzne. Z tego artykułu dowiesz się jakie zabawki są najlepsze dla dziecka, na co zwracać uwagę przy kupnie i jakie tak naprawdę są zalety zabawek edukacyjnych.

1. Zalety zabawek edukacyjnych

Przede wszystkim zabawki edukacyjne wchodzą w interakcje z dzieckiem. Właśnie dzięki temu dziecko jest w stanie, poprzez zabawę, niezwykle skutecznie poznawać świat. Uczy się nowych umiejętności, poznaje dźwięki, zwierzęta czy kolory. W zależności od tego na jaką zabawkę się zdecydujemy – mogą one pobudzać praktycznie każde zmysły dziecka. A to jest niezwykle ważne w prawidłowym i zdrowym rozwoju każdego niemowlaka.

2. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeżeli szukasz najlepszej zabawki dla swojego dziecka to przede wszystkim zwróć uwagę na oznaczenia wiekowe. Jest to najważniejszy parametr każdej zabawki. Takie oznaczenie oznajmia nam, że dana zabawka będzie idealna dla naszego dziecka. Jest to ważne, gdyż niemowlak raczej nie doceni walory lalki ze specjalnymi funkcjami. Ważne jest również sprawdzenie głośności dźwięku. Bardzo często okazuje się, że zabawki edukacyjne z dźwiękami są po prostu zbyt głośne dla uszu niemowlaka. Zanim więc zakupisz konkretny produkt – sprawdź go dokładnie. Zobacz, czy dana zabawka posiada konkretne certyfikaty. Mam tu na myśli certyfikat CE, który oznajmia, że zabawka przeszła szereg restrykcyjnych wymagań. Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo. Kupuje ze sprawdzonych źródeł i korzystaj ze znanych marek. Wówczas będziesz miał pewność co do bezpieczeństwa danej zabawki. Muszą być one solidne i trwałe – niemowlaki lubią wkładać małe elementy do buzi.

3. Co najbardziej lubią dzieci?

Wszystkie dzieci kochają zabawki edukacyjne. Najbardziej popularne jeżeli chodzi o dziecięce preferencje są sortery, które uczą dziecka poznawania kształtów. Mniejsze dzieci upodobały sobie wszelkie zabawki z dźwiękami grającymi, które trzeba wywołać poprzez wciśnięcie określonego przycisku. Oczywiście świetne okazują się także tablety, telefony czy piloty. Oczywiście w formie zabawkowej – możesz oszczędzić swój drogi sprzęt elektroniczny!

4. Co doceniają rodzice?

Rodzie doceniają oczywiście rozwiązania uniwersalne, które posłużą dziecku na dłużej. Zabawki edukacyjne do najtańszych nie należą, dlatego warto o to zadbać. Chodzi tutaj o rozwiązania, które są wielopoziomowe i będą rozwijały dziecko na kilku etapach. Wybieraj więc mądrze i decyduj się na sprawdzone rozwiązania.

Warto zaznaczyć, że przed zakupem konkretnego rozwiązania trzeba dokładnie obserwować reakcje dziecka na poszczególne zabawki. Ustal co dokładnie zachęca go do zabawy lub też nie. Sprawdź zainteresowania swojego niemowlaka i wtedy zdecyduj się na zakup bezpiecznego i markowego rozwiązania. Tak dopasowana zabawka edukacyjna na pewno będzie świetnym rozwiązaniem dla każdego niemowlaka!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*