Jakie są zastosowania kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest swojego rodzaju eliksirem młodości, który ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Ale nie tylko. Kwas ten jest również środkiem, który stosuje się w medycynie w celu leczenia różnych chorób – w tym nowotworowych, stawów, wątroby i oczu.

Jest to naturalna substancja, która w ciele człowieka występuje w postaci soli sodowej. Jego najwyższe stężenie znajdziemy w mazi stawowej i ciele szklistym oka. Jest budulcem ścian naczyń krwionośnych jak i składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody. Ilość kwasy hialuronowego w organizmie człowieka wraz z wiekiem drastycznie maleje, przez co dostarcza się go w formie zewnętrznej w postaci zastrzyków, tabletek i kremów.

.1        Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce

Składnik ten powszechnie wykorzystywanych w wszelkich kremach odmładzających. Jego niesamowite właściwości jednak lepiej sprawdzają się w zabiegach estetycznych. Decydując się na zabiegi anti-aging w głąb naskórka wstrzykiwany zostaje preparat zawierający kwas hialuronowy. Jest skutecznym środkiem do usuwania zmarszczek. Wstrzyknięty kwas rozkłada się w ciele w naturalny sposób, z tego względu nie jest to zbyt trwałe rozwiązanie. Jego efekty są zauważalne od 6 do 12 miesięcy. Poza tym stosuje się go powiększania poszczególnych partii ciała – np. ust.

.2        Zastosowanie w okulistyce

Jak już wspominaliśmy, kwas hialuronowy świetnie sprawdza się w medycynie. Nie wyjątkiem będzie okulistyka. Doskonale wiąże on wodę, dzięki czemu jest skutecznie wykorzystywany do produkcji płynów do soczewek kontaktowych i kropli do oczu. Substancje te mają korzystny wpływ na strukturę filmu łzowego i skutecznie wiążą szkodliwe substancje.

Jest to również składnik, który skutecznie wykorzystuje się w chirurgii oka. Przydaje się podczas usuwania zaćmy, przeszczepie rogówki, czy laserowej chirurgii oka. Więcej na ten temat znajdziesz pod tym linkiem.

.3        Zastosowanie w ortopedii

Kwas hialuronowy znajduje też świetne zastosowanie w leczenie chorób kości i stawów – w tym chorób zwyrodnieniowych stawów. Zabieg polega na dostosowaniu ilości kwasu w postaci zastrzyków.

.4        Zastosowanie w ginekologii

Eliksir młodości świetnie sprawdza się też w ginekologii. Jest świetnym środkiem w zwalczaniu stanów zapalnych jak i przyśpiesza gojenie się ran pooperacyjnych na szyjce macicy, sromie i pochwie.

Kwa hialuronowy jest bezpieczny w użytku. Nie powoduje reakcji alergicznych i nie wchodzi w interakcje z innymi lekami czy substancjami. Jest to więc świetny środek, który nie tylko poprawi naszą urodę, ale również skutecznie nas leczy.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*