Jak zadbać o skórę po 40 roku życia?

Pomimo upływu lat twoja skóra może nadal zachwycać swoim naturalnym pięknem i zdrowym wyglądem. W tym artykule poznasz potrzeby skóry po czterdziestce i dowiesz się jak należy ją pielęgnację.

Cera po 40 roku życia

Skóra podczas naszego życia ciągle przechodzi różne etapy. Tak samo jak my rozwija się i dojrzewa. Chociaż jest to naturalny proces, wielu z nas nie może się z nim pogodzić. Szczególnie po czterdziestce, zmiany na naszej twarzy są coraz bardziej widoczne. Zmarszczki mimiczne, utrata jędrności skóry, bruzdy – wszystkie te rzeczy są najgorsze dla kobiet w tym wieku. Ich przyczyną jest oczywiście utrata zdolności regeneracyjnych co związane jest z zanikaniem kolagenu. Skóra nie jest już w stanie sama produkować kolagen czy elastynę. Te dwa składniki stanowią budulec dla nowych komórek skóry. Dlatego więc traci ona swoją elastyczność i jędrność. Słabszy również staje się nasz płaszcz lipidowo-wodny, przez co zmniejsza się odporność na szkodliwe promieniowanie UV oraz inne czynniki zewnętrzne. Na pewno przydatny będzie środek Collagenics.

Jak więc pielęgnować cerę po czterdziestce?

Skóra po 40 roku życia wymaga więc od nas specjalistycznej pielęgnacji. Dostarczając jej odpowiednich składników możemy kontrolować oznaki starzenia się i opóźniać proces starzenia się. Takiej cerze bardzo potrzebne jest głębokie odżywienie oraz właściwy poziom nawodnienia. Istotne również jest zabezpieczenie przed zewnętrznymi zagrożeniami oraz wsparcie od środka – czyli odpowiednia dieta i regularne nawadnianie organizmu.

Kosmetyki do skóry dojrzałej

Wiele osób w swoim kosmetycznym arsenale posiada krem do twarzy, który stanowi najważniejszy element tego arsenału. Jest to słuszne podejście, bo właśnie dzięki niemu możemy pracować nad kondycją cery. Dzięki temu walczymy o piękną i zdrową skórę. Jednak by w pełni wykorzystać właściwości naszego kremu warto pamiętać o innych etapach pielęgnacji skóry, czyli oczyszczanie i tonizowanie. Powinniśmy wybrać wtedy produkty, które przygotują cerę na działanie naszego kremu.

Składniki kosmetyków

W większości problemów skóry dojrzałeś zauważyć możemy problem z nawilżeniem cery. Warto więc zwrócić uwagę wybierając krem do twarzy na składniki aktywne, które wspomagają wiązanie cząsteczek wody i stabilizują poziom nawilżenia jak i chronią przed jego utratą. Do takich składników zaliczamy między innymi mocznik oraz kwas hialuronowy. Mocznik sprawia, że cząsteczki wody się przyciągają i wnikają się w skórę. Kwas hialuronowy natomiast tworzy na powierzchni naszej skóry niewyczuwalną warstwę ochronną. Zapobiega ona parowaniu się wody i utrzymuje właściwy poziom nawilżenia.

Krem na noc

Skóra dojrzała, która jest sucha i osłabiona potrzebuje również dodatkowej pielęgnacji w nocy. Podczas snu nasza skóra regeneruje się skuteczniej oraz intensywniej. Krem na noc powinien zawierać dodatkowe substancje odżywcze oraz łagodzące. Taki kosmetyk powinien również zawierać kwas hialuronowy, mocznik oraz olej z rokitnika, który wspierać będzie proces odbudowy komórek.

Jak więc poprawić wygląd skóry po 40?

Jeżeli chcemy spowolnić proces starzenia się i zminimalizować jego widoczne efekty, powinniśmy zadbać o pielęgnację skóry od wewnątrz. Regularne picie wody oraz zdrowa dieta na pewno pomogą naszej skórze w zdrowym wyglądzie. Dodatkowo, jeżeli używać będziemy odpowiednich kremów do pielęgnacji, nasza skóra z pewnością będzie nam wdzięczna.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*