Jak dobrać torebkę do ubioru?

Torebka jest uniwersalnym przedmiotem każdej kobiety. Jest bardzo funkcyjna ze względu na swoją pojemność. Jest ona również często dodatkiem do stylizacji kobiety. Właśnie dlatego często decydujemy się na zakup modnej i pasującej do nas torebki. Wybór jednak okazuje się wcale nie taki prosty. Zdecydować musimy się nie tylko na fason lub jej wielkość. Od wyboru zależny jest również kolor czy faktura, a nawet figura właścicielki. Jeżeli przymierzasz się do zakupu właściwej torebki pod siebie – ten artykuł jest jak najbardziej dla Ciebie!

Wybór torebki pod stylizację

Niegdyś stosowało się zasadę dobory torebki do butów. Torebka musiała mieć taką samą fakturę i kolor co buty. Znacznie uszczuplało to wybór odpowiedniej torebki. Dzisiaj odchodzimy już od tego założenia i torebkę dobieramy względem całej stylizacji. Przyjęło się, że jeżeli posiadamy stylizację jednokolorową to torebka może być w różnych kolorach. Jeżeli natomiast do stylizacji wielobarwnej dobiera się torebkę w jednej kolorze. Oczywiście nie można tutaj przesadzać. Torebka powinna być stylowym dodatkiem, a nie efektownym zwróceniem uwagi. Zwróć uwagę również na to, aby przynajmniej jeden z kolorów Twojej torebki znajdował się na Twoim ubiorze. Więcej na temat uniwersalnych stylizacji znajdziesz tu http://avanti24.pl/Magazyn/1,150456,19743605,18-propozycji-torebek-ktore-pasuja-do-wszystkich-stylow-ubierania.html  .

Wielkość torebki

Wybór torebek pod względem wielkości również jest ogromny  Do dyspozycji mamy niewielkie kopertówki jak i duże torebki typu shopper. Wybór odpowiedniej wielkości również niej est zbyt prosty i oczywisty.  Wydawać by się mogło, że dobór wielkości torebki powinien być uzależniony od ilości dodatków w stylizacji. O ile jest to prawdą, wybór wielkości jest również uzależniony od okazji. Jeżeli wybieramy się na zakupy, do pracy czy na zwykły spacer – wielkość torebki nie ma większego znaczenia. Inaczej ma się to w przypadku bardziej formalnych imprez. Świetnie sprawdzają się tu torebki wizytowe, które nadają się na oficjalne spotkania. Ogólnie panuje zasada – im bardziej elegancka okazja – tym mniejsza powinna być torebka. Oczywiście wszystko musi być dopasowane do stylizacji.

Figura

Jak już wcześniej wspominaliśmy, wybór torebki powinien  być również uzależniony od figury kobiety. Kobiety niewielkich rozmiarów powinny zdecydowanie unikać noszenia wielkich torebek typu shopper. Działa to również dokładnie na odwrót. Kobiety o rozmiarach puszystych koniecznie muszą zrezygnować z małych torebek. Będzie to tylko niepotrzebnie eksponowało rozmiary. Torebka musi być podkreśleniem stylu kobiety, a nie eksponowaniem niedoskonałości czy kompleksów.

Listonoszki

Torebka listonoszka jest świetnym rozwiązaniem, które sprawdza się na wiele okazji. Będzie idealną opcją zarówno na wieczorne wyjście, jak i zwykłe zakupy czy pracę. Pasuje do sukienki i szpilki tak samo jak do jeasnów i tenisówek. Jeżeli zastanawiasz się nad kolorem to czerń jest kolorem uniwersalnym, który będzie pasował do wielu stylizacji. Pamiętaj, że fason i kolor listonoszki w wielu przypadkach i tak musi zostać dopasowany do stylizacji. Wszystko zależy od tego w jaki sposób się ubierzesz!

Oficjalne spotkanie

Szukasz sprawdzonego rozwiązania na oficjale spotkanie? Tutaj sprawdzi się niewielki, niekrzykliwy model skórzany. Najlepsza będzie wersja w kolorze czarnym, brązowym, beżowym lub białym. Na takich okazjach torebka nie może być zbyt krzykliwa. Unikaj zbędnych Dodatków i wyróżniających się kolorów.

Torebka wizytowa

Tak jak wcześniej pisaliśmy, na elegancką okazję świetnie sprawdzi się mała, poręczna korpetówka lub szkatułka. Wykorzystuje się tutaj ozdobne łańcuszki i inne zdobienia. Właśnie tutaj sprawdzą się nieprzeciętnie dobrane kolory torebki. Jednak i tu należy pamiętać o dobraniu odpowiedniego koloru i fasonu do całości swojej stylizacji. Odpowiednio dobrana torebka skutecznie podkreśli Twoją stylizację, a Ty będziesz czuła się wyjątkowo.

Torebka jest niezwykle ważnym elementem stylizacji kobiety. Do dyspozycji na szczęście mamy wiele różnych rozwiązań. Dzięki temu możemy skutecznie kreować nasze kreacje na każde okazje. Dobieraj torebkę pod swoją stylizację, figurę i okoliczność – a z pewnością będziesz czuć się wyjątkowo!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*