Idealny narożnik do salonu – w jaki sposób wybrać?

Idealny narożnik do salonu - w jaki sposób wybrać?

Wielu z nas wie, że wybór odpowiedniego mebla wypoczynkowego wcale nie jest takim prostym zadaniem. Wiąże się to z dylematami przy zakupie. Oferta producentów jest coraz większa, przez co możemy mieć jeszcze więcej problemów z zakupem idealnego narożnika do salonu.

Przed samym zakupem mebla, musimy określić swoje potrzeby oraz wymagania. Ważna tutaj będzie wielkość oraz ilość dostępnego miejsca na narożnik. Warto również dowiedzieć się, czy narożnik będzie służył jedynie jako mebel wypoczynkowy, czy może jako miejsce do spania. Dzięki temu z pewnością wybór odpowiedniego narożnika do salonu będzie łatwiejszy.

Narożnik lewo oraz prawostronny

To czy wybierzemy narożnik lewo, czy prawo stronny zależeć będzie w dużej mierze od zagospodarowania naszego pomieszczenia. Jednak w jaki sposób odróżnić takie meble? Wystarczy stanąć przodem do mebla i sprawdzić, po której stronie będzie znajdować się jego wydłużona część. Narożnik posiadając szezlong po prawej stronie, będzie prawostronny. Natomiast jeśli szezlong będzie znajdował się po lewej stronie, narożnik będzie lewostronny.

Kształt narożnika

Obecnie najbardziej popularnymi kształtami narożników na rynku są meble w kształcie litery L oraz w kształcie litery U. Wybór odpowiedniego narożnika zależeć będzie on wielkości naszego salonu oraz potrzeb wszystkim domowników. Narożniki w kształcie litery L są świetne w przypadku mniejszych pomieszczeń. Możemy je ustawić w kąt salonu, dzięki czemu zyskamy na optycznie większej powierzchni pomieszczenia. Z funkcją spania mogą one z powodzeniem zastąpić łóżko, przez co zyskamy jeszcze więcej wolnej przestrzeni.

Narożniki w kształcie litery U świetnie sprawdzają się w większych salonach. Ten narożnik ze skóry możemy ustawić zarówno w rogu, jak i na środku pomieszczenia. To drugie rozwiązanie jest bardzo ciekawe, ponieważ możemy dzięki temu oddzielić różne strefy w salonie. Taki mebel wypoczynkowy z pewnością sprawdzi się jako centralna część naszego mieszkania. Pozwala on na wygodne oglądanie filmu czy czytanie książki w różnych pozycjach.

Najważniejsza jest swoboda

Decydując się na zakup narożnika do salonu musimy pamiętać o tym, że ma on zapewnić komfortowy wypoczynek nie tylko nam, ale także reszcie domowników oraz gości. Warto więc zdecydować się na model uniwersalny, który sprawi, że każdy z chęcią będzie chciał przebywać na takim meblu wypoczynkowym. Trzeba więc odpowiednio dobrać siedziska oraz oparcia. Niektóre modele narożników posiadają funkcję relaksu, dzięki czemu możemy dowolnie regulować zagłówki, oparcia i siedziska. W ten sposób każdy domownik będzie mógł oglądać swój ulubiony serial w pozycji, jaka akurat mu odpowiada.

Funkcja spania

Jest to bardzo ważna funkcja, która umożliwia nam na pozyskanie dodatkowego miejsca do spania. Rozwiązanie to jest przydatne, kiedy często nocujemy gości lub rezygnujemy z własnego łóżka. Takie narożniki posiadają pod siedziskami dodatkowe schowki na pościel. Z pewnością goście nam podziękują za komfortowy wypoczynek. Narożniki z funkcją spania w ciągu dnia są wygodnym siedziskiem, natomiast w nocy stają się komfortowym miejscem do spania.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*