uzależnienie od alkoholu

Liliana
Posty: 84
Rejestracja: wt lip 21, 2020 2:15 pm

uzależnienie od alkoholu

Post autor: Liliana »

Cześć jak myślicie, jak najskuteczniej walczyć z alkoholem? Nie wiem jak pomóc mojemu bratu, znalazłam ośrodek Nefo który jest najlepszym ośrodkiem w naszym kraju. Dzwoniłam już tam i umówiłam się wstępnie na wizytę. Wiem, że brat musiałby przejść detoks na początku ale nie wiem jak namówić go na leczenie.
Pati
Posty: 73
Rejestracja: czw lip 30, 2020 12:45 pm

Re: uzależnienie od alkoholu

Post autor: Pati »

Oj doskonale wiem, jak to jest być uzależnioną od alkoholu. Na początku myślałam, że to nic takiego że w weekendy lubię się napić aby się odstresować. Lecz to doprowadziło do tego, że całkowicie straciłam nad tym kontrolę. Dopiero pobyt w ośrodku Forest uświadomił mi, że nawet nie wiem kiedy a stałam się alkoholiczką. Teraz staram się z tego nałogu wyjść.
Olga39
Posty: 125
Rejestracja: śr gru 16, 2020 5:56 pm

Re: uzależnienie od alkoholu

Post autor: Olga39 »

Dzisiaj faktycznie wiele osób cały czas się zmaga z takimi problemami. To bardzo poważna rzecz, dlatego też powinniście reagować tak szybko, jak tylko możecie. Moim zdaniem warto byłoby w pierwszej kolejności zajrzeć do psychomedic/pl/psychiatra-katowice/ i samemu przekonać się, dlatego właśnie w ten sposób będziecie w stanie najskuteczniej wyleczyć się z nałogu.
tekst sponsorowany
lawina
Posty: 72
Rejestracja: pn maja 11, 2020 3:27 pm

Re: uzależnienie od alkoholu

Post autor: lawina »

Wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Najczęściej osoba w nałogu nie zdaje sobie sprawy ze swojego problemu. Jednak, gdy zdarzy się, że coś do niej zaczyna docierać to powinna udać się do sprawdzonego ośrodka terapii. Według mnie bardzo dobrym miejscem jest Kryształowy Płomyk krysztalowyplomyk/pl/ .
Miriam
Posty: 38
Rejestracja: wt lis 10, 2020 6:19 pm

Re: uzależnienie od alkoholu

Post autor: Miriam »

Bratu możesz pomóc skutecznie, zapisując go na terapię do Ośrodka Borowik. My mamy wujka, który jest alkoholikiem i też wybraliśmy dla niego tą placówkę. Program leczenia jest tak skonstruowany, że podopieczni w miarę szybko dochodzą do siebie. Grunt, to żeby osoba uzależniona chciała w nim uczestniczyć.
ODPOWIEDZ