Bajki dla dzieci – najciekawsze propozycje

Bajki, szczególnie te edukacyjne, mogą być świetnym wsparciem w edukacyjnym i poznawczym rozwoju dziecka. Stymulują bodźce wzrokowe i słuchowe. W telewizji jest mnóstwo programów z bajkami, które niekoniecznie muszą mieć dobry wpływ na dziecko. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich bajek dla swojego dziecka. Można ich szukać na kanałach telewizyjnych lub tak popularnych serwisach jak Youtube czy Netflix.

Przede wszystkim powinniśmy stosować sprawdzone i trafne rozwiązania – nie ma tu miejsca na eksperymentowanie. Wybieraj polecane bajki edukacyjne dla dzieci. Unikaj również opcji gdzie stosowane są szybko zmieniające się kolory lub występuje zbyt szybka i dynamiczna akcja. Takie pozycje pobudzą dziecko i mogą negatywnie wpłynąć na jego rozwój. Sprawdź nasze sprawdzone rozwiązania, które z pewnością będą miały pozytywny wpływ na rozwój Twojego dziecka. Zapraszamy do artykułu!

.1        Pocoyo

Jest to bajka o przygodach chłopca w niebieskim ubraniu. Nie występują szybkie zwroty akcji. Jest spokojna i powolna, lecz i tak lubiana przez dzieci. Fabuła nie jest skomplikowana i skutecznie przyciąga uwagę dziecka. Idealne rozwiązanie dla Twojej pociechy, które znajdziesz na Youtubie!

.2        Świat małego Ludwika

Bardzo prosta bajka edukacyjna, która opiera się na otaczającym nas świecie. Grafika jest bardzo minimalistyczna, a występujące wątki są jak najbardziej edukacyjne. Dodatkowym atutem jest tutaj przyjemna kompozycja muzyczna. Również do obejrzenia na Youtubie.

.3        Baby Einstein

Bardzo dobra opcja jeżeli chodzi o poznawanie świata. Opiera się na nazywaniu różnych rzeczy, które pojawiają się na ekranie. Niedoceniana bajka, która ma wiele pozytywnych zalet.

.4        Masza i niedźwiedź

Nieco mniej edukacyjna opcja. Jest to jednak niezwykle śmieszna dla dzieci bajka. Może uczyć wychodzenia poza schematy i nie bycia nadmiernie grzecznym. Jak najbardziej pozycja warto rozważania dla codziennej rozrywki Twoich maluchów. Do obejrzenia w telewizji i na Youtubie!

.5        Charlie i Lola

Bohaterami tej bajki jest rodzeństwo. Boryka się ono z codziennymi trudnościami życia dzieci. Niezwykle edukacyjna opcja dla Twoich dzieci. Dodatkowo ma bardzo ciekawą kreskę co wpływa na uwagę dzieci.

.6        Było sobie życie

Akurat ta animacja jest bardzo dobrze znana wielu z nas. Świetny serial, który uczy nas podstaw funkcjonowania naszego ciała. Wszystko zaprezentowane w bardzo ciekawej formie. Jak najbardziej pozycja obowiązkowa dla każdego dziecka.

.7        Mother goose club

Jest to program edukacyjny, który oswaja dzieci z językiem angielskim. Dzieci uczą się z niego piosenek po angielsku. Dzięki temu z łatwością rozpoczną w późniejszym etapie swojego życia naukę języków obcych. Program ten można znaleźć na netflixie!

.8        Bing

Bing jest niemalże obowiązkową opcją dla każdego dziecka. Jest to bajka o króliczku i jego przyjaciołach. Uczy ona okazywać swoje emocje, nazywać je i tłumaczy czym są. Powinna być to podstawa dla każdego dziecka, gdyż rozpoznawanie i rozumowanie swoich emocji jest bardzo ważne.

.9        Ekipa Chrumasa

Polska pozycja, która dotyczy bezpośrednio warzyw i owoców. W każdym odcinku porusza tematy związane ze zdrowiem. Również bardzo edukacyjna propozycja dla dzieci.

.10    Puffin rock

Ostatnia już nasza propozycja to przygody małych maskonurów. Opowiada o rodzeństwie, które wspólnie poznaje świat. Uczy przede wszystkim tego, że warto opiekować się innymi. Również znajdziemy ją na portalu Netflix.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*